Šestaci na jednodnevnom izletu

U subotu 2. juna učenici šestog razreda posetili su Resavsku pećinu, manastire Koporin i Manasiju i Prirodnjački muzej u Svilajncu.
Najranije uređena srpska pećina, sa svojih 800 metara prostora otvorenih za posetioce, izazvala je i najveće oduševljenje učenika. Dva manastira na ovom području, oba zadužbine despota Stefana Lazarevića, zanimljivostima i legendama koje se za njih vezuju, probudile su pažnju i interesovanje šestaka koji period njihovog nastanka proučavaju kroz gradivo istorije u ovom razredu. Prirodnjački muzej u Svilajncu, poslednja destinacija na ovom izletu pre povratka u Beograd, omogućila je učenicima da upoznaju nestali životinjski svet koji pripada epohi nastanka Resavske pećne koju su prvo i posetili.
Naravno, sadržaji po kojma se đačka putovanja takođe pamte, druženje, igra i zabava se podrazumevaju!