MINI MINI SPORT u Ribnikaru

I ove školske godine, projekat MINI MINI SPORT realizovan je za učenike drugog razreda u našoj školi. Ovaj projekat Sportskog saveza Beograda zamišljen je kao uvod i priprema za Školska sportska takmičenja grada Beograda, jedan od najmasovnijih projekata koji podržava Grad Beograd-Sekretarijat za sport i omladinu za učenike koji još u njemu ne učestvuju, ali se za to blagovremeno pripremaju. Poligon su postavili i na njemu uvodili vidno raspoložene drugake u svet sporta, licencirani treneri Sportskog saveza Beograda predvođeni gdinom Goranom Ivkovićem, koordinatorom za školski sport Grada. Svi naši drugaci prošli su 10 motoričkih zadataka koji predstavljaju po jedan sport iz sistema takmičenja školskog sporta. Cilj je bio da učesnik u što kraćem vremenu prođe sve punktove. Na putu do cilja kotrljali su se oko uzdužne ose do kraja strunjače, četvoronožno se kretali osloncem na šake i stopala u nazad od linije starta do linije cilja, vodili košarkašku loptu do markera i vratili se  na početnu poziciju, šutirali nogom u pravcu gola (dva puta), šutirali rukom u pravcu gola, nosili odbojkašku loptu i okretali je  oko struka, odbijali odbojkašku loptu o zid (tri puta: prsti-čekić), provlačili se ispod prepone visoke 30 cm, trčali preko prepona visokih 10 cm, dodirivali linije i trčali do linije starta, gde su sportskim pozdravom „baci pet“ završavali aktivnost.

U sjajnoj sportskoj atmosferi veselo druženje završeno je podelom Diploma o učešću i poklonima za sve učenike – majice sa logom projekta i slatkiši da nadoknade utrošenu energiju.