Delegacija Ministarstva nacionalnog obrazovanja Republike Turske u poseti našoj školi

Članovi delegacije Ministarstva nacionalnog obrazovanja Republike Turske, Ugur KILIÇ, šef odeljenja za obuku i razvoj nastavnika i Mehmet Yasin ERIŞ, šef odeljenja osnovnog obrazovanja i obrazovnih politika, koji su učestvovali u radu zajedničke srpsko-turske radne grupe na uspostavljanju saradnje, razmene iskustava i finansijskih potencijala, posetili su našu školu u petak 25. januara kako bi se i neposredno upoznali sa funkcionisanjem našeg obrazovnog sistema. Tokom boravka naših gostiju, Alya Barjaktar, učenica 7/5 bila je prevodilac i u ovoj ulozi se izuzetno dobro snašla, dobivši pohvale i od gostiju i od službenog prevodioca iz Ambasade Republike Turske. Sa našom gostima kratko su se družili i učenici odeljenja 6/1 i 2/3. Saznavši da naša škola ima uspostavljene međunarodne međuškolske razmene, gospoda Kilic i Eris izrazili su želju da pomognu u uspostavljanju sličnih međuškolskih projekata i sa školama u Turskoj. Direktor je prihvatila predlog naglasivši da neki vid saradnje kroz članstvo u asocijaciji Label FrancEducation sa 11 školskih ustanova iz Turske već postoji.