Savindan 2019

Školsku slavu Savin dan obeležili smo svečanom priredbom u prepunoj sali naše škole. Zbog obaveza našeg sveštenika, obred sečenja slavskog kolača obavljen je u zbornici uz prisustvo učesnika priredbe, članova Školskog odbora i zaposlenih. Domaćin slave bio je gdin Mirko Sarić, predsednik Školskog odbora.Ove godine priredbu su osmislile i pripremile Mirjana Nišević, profesor srpskog jezika i Jelena Nikolić, profesor razredne nastave. Intoniranjem Svetosavske himne priredbu je otvorio školski hor vidno pojačan učenicima petog razreda. Veći broj dečaka nego što je to bio ranije slučaj predstavljalo je prijatnu novinu i nadamo se buduću praksu. Kratkim obraćanjem direktor škole pozdravila je sve prisutne podsetivši ih da ove godine obeležavamo Osam vekova samostalnosti srpske crkve za koju se borio i izborio Sava Nemanjić. Kroz priredbu su nas vodili Nađa Pilić i Iker Pujana Janković učenici 7/2. U prikladnoj kombinaciji kratkih nastupa učenika odeljenja 2/4 i starijih drugara koji su pripremili recital, Svetosavska poruka je bila usmerena ka očuvanju vrednosti koje je utemeljio naš prvi prosvetitelj i arhiepiskop. Naravno, muzički deo programa sa našim fantastičnim horom i solistima pripremile su profesorke muzičke kulture Ivanka Jovanović i Ivona Menzalin Ilić, što unapred obećava kvalitet, uvežbanost i odličan izbor numera. Kratki i efektni nastup folklorne četvorke KUD „Zora“, Zoje, Jane, Anastasije i Jane u koreografiji gdina Gorana Bankovića, đačkog roditelja, izazvao je posebno oduševljenje publike. Da tehnički sve protekne u najboljem redu potrudio se Marko Kolundžija 7/3, jedan od trojice proslavljenih „Šangajaca“. Frenetični aplauz publike kojim je na kraju publika pozdravila sve učesnike i organizatore, daje nam za pravo da kažemo da je i ove godine Savindan obeležen dostojno onom uz čije ga ime proslavljamo!