Vaskršnje čarolije

U okviru tradicionalne manifestacije „Vaskršnje čarolije“ u organizaciji Prijatelji dece Palilula, u sredu 24.4. 2019. u dvorištu Konaku knjeginje Ljubice, pored učenika iz cele Srbije učestvovali su i učenici naše škole.

Šest učenika je oslikavalo kuvana jaja, a tročlani tim učenika iz odeljenja 7/1: Maša Stanković, Lena Branisavljević i Damjan Jovanović slikali su veliko keramičko jaje sa motivom Hristovog raspeća iz manastira Studenice i arabeskom. Kuvana jaja su oslikavali učenici Marija Dabić 8/4, Zoja Tukić 6/2, Petra Ćirović 6/2, Vanja Petrović 7/5, Ilija Maršićević 7/2 i Miloš Atanacković 7/1. Nagrađena su jaja učenica Zoje Tukić i Petre Ćirović.
Radovi su izloženi u Galeriji RTS-a a učenicima su uručene nagrade. Učenike je organizovala i pripremala nastavnica Branka Mandić.