Koncert 'Muzika nade'

Ovogodišnju proslavu Dana Evrope, Delegacija Evropske unije u Srbiji poverila je udruženju Music art project koje već nekoliko godina realizuje socijalno-inkluzivni metodologiju muzičkog obrazovanja mladih -  El Sistema. Oko 160 mladih muzičara, među kojima i učenici naše škole, učestvovalo je u programu koji je obuhvatao kompozicije različitih žanrova, od klasične muzike preko latinoamerickih i afričkih ritmova do etno melodija prožetih džezerskom improvizacijom. Gosti orkestra i hora Muzika nade bili su umetnik Dojče Gramofona, trubač Francisco Pačo Flores i dirigentkinje Joana Sieralta i Milena Injac. Nastupili su i Marta i Vasil Hadžimanov i Bajaga i instruktori. Bilo je ovo jedinstveno putovanje kroz muziku, ritmove i melodije iz raznih delova sveta, u kome su zajedno muzicirala dece iz ugroženih zajednica i njihovi vršnjaci iz redovnih škola. Zahvalni smo organizatorima što sun am pružili priliku da budemo deo ove predivne muzičke planete ljubavi i razumevanja.