'Šetajuće matematičko znanje - Floating mathematical knowledge'

Matematička tribina, koja je u našoj školi održana 13. maja 2019., prva je u nizu tribina u okviru projekta „Šetajuće matematičko znanje / Floating mathematical knowledge“, podržanog od strane Centra za promociju nauke. Ova tribina predstavlja uvod u naše učešće na manifestaciji „Maj mesec matematike M3“ , koja se ove godine realizuje pod sloganom ISTRAŽI KOORDINATE . Učesnici projekta, naši đaci i njihovi mentori iz Šeste beogradske gimnazije, na zanimljiv i nesvakidašnji način su prezentovali produkte svog rada – majice sa interesantnim matematičkim zadacima i pojmovima. Tribinama su prethodile matematičke i informatičke radionice održane u Šestoj beogradskoj gimnaziji, na kojima su učenici gimnazije, kao vršnjački edukatori sa našim učenicima birali zanimljive matematičke sadržaje za svoje majice, a sve sa ciljem promovisanja matematike.

Pored naše škole, učesnice u projektu su i škole „Pavle Savić“, „Zmaj Jova Jovanović“ i „Ćirilo i Metodije“.

Zajedno ćemo,  27. maja 2019. u „matematičkim“ majicama prošetati Knez Mihailovom i Terazijama i  razgovarati sa prolaznicima o sadržajima na  njima.