'Šetajuće matematičko znanje'

„Šetajuće matematičko znanje“

U okviru manifestacije „Maj mesec matematike“, naši učenici šestog i sedmog razreda Mia, Emilija, Hana, Teodora i Mateja, zajedno sa nastavnicom Radosavom Ilić prošetali su gradom u svojim „matematičkim majicama“.

Prenosimo vam utiske učenice Hane Šami:

„ Danas, 27.maja, smo u okviru projekta „Šetajuće matematičko znanje“, sa drugarima iz osnovnih škola „Ćirilo i Metodije“,  „Pavle Savić“ i „Zmaj Jova Jovanović“ i mentorima iz Šeste beogradske gimnazije prošetali ulicama grada. Prvo smo posetili izložbu Centra za promociju nauke, koji je podržao ovaj projekat. Zatim smo otišli do Terazija i knez Mihailove ulice gde smo razgovarali sa građanima i postavljali im pitanja u vezi sa matematikom. Cilj šetnje bio je da na zanimljiv način ljudima približimo matematiku i da im pokažemo da je matematika svuda oko nas. Prolaznici su nas rado slušali i aktivno učestvovali u rešavanju zadataka i u tome, nadam se, uživali barem upola koliko i mi, đaci.“

Bilo je ovo jedno zaista lepo i nesvakidašnje druženje!