Nastava u prirodi na Goču

U periodu od 10. do 17.6.2019. realizovana je nastava u prirodi, na planini Goč, u novootvorenom objektu "Gočko". Učenici su svakodnevno imali nastavu, kako u učionici, tako i na otvorenom. Osim časova redovne nastave, učenici su tokom dana imali brojne aktivnosti: jutarnju gimnastiku, šetnje (Piramida i Prerovska reka, jezero Kavgalija, Bela reka, reka Gajovača, Simonovićeva česma, Cvetna livada, drvo ljubavi, drvo "žirafa"), sportske aktivnosti (turniri, štafetne i elementarne igre) i kulturno - zabavne aktivnosti ("Ja imam talenat", "Karaoke", Veče recitovanja, maskenbal, veče plesa).

Sve što je planirano, u potpunosti je realizovano. Uslovi, neophodni za boravak dece, su bili odlični. Sportske aktivnosti su se odvijale na odgovarajućim terenima, a šetnje po livadama i mešovitim šumama, na čistom planinskom vazduhu. Tokom šetnji su imali prilike da se, vizuelno i kroz priču upoznaju sa raznovrsnim biljnim svetom.