Dani evropske baštine u kući Veljković

I ove godine vrata svog doma učenicima naše škole otvorila je gospođa Katarina Veljković započevši još jednu sezonu Dana evropske baštine. Ovog puta priliku da budu njenu gosti imali su učenici 6/1 u pratnji profesorke francuskog Anke Topalović Radman i direktora škole. Uz prijatan boravak i upoznavanje sa  ovom kućom koja je po rečima naše drage domaćice, porodično, ali i nacionalno kulurno nasleđe, učenici su imali prilike da pogledaju izložbu karikatura i slika Bete Vukanović. Na radionici koju im je organizovala crtali su detalje sa jedne od slika, „Atelje Bete Vukanović“ i pokazali izuzetno likovno umeće. Ove radove će, kao i prethodne godine, gospođa Veljković postaviti na izložbi radova dece posetilaca njene kuće. Mnogo toga je u ovoj poseti ostavilo jak utisak na decu, a posebno prilika da stvari koje su  ih privukle dodirnu, bliže pogledaju – lutku koju je kraljica Natalija Obrenović poklonila jednoj od devojčica porodice Veljković, portret petogodišnjeg Voje Veljkovića koji je naslikala Beta Vukanović sa zanimljivom beleškom na pozadini.... Predlog domaćice da nešto odsviraju na klaviru prihvatili su svi učenici koji pohađaju muzičke škole i tako muzikom oplemenili ukupan umetnički ugođaj.

Zahvaljujemo se gospođi Veljković na još jednoj prilici da uživajući njeno gostoprimstvo obeležimo Dane evropske baštine.