Evropski dan jezika

Povodom tradicionalnog obeležavanja Evropskog dana jezika održan je 26.septembra koncert u Ustanovi kulture „Vuk".

Koncert je organizovan u saradnji kulturnih centara zemalja EU: Institut Servantes, Gete-Institut, Francuski institut, Italijanski institut za kulturu i Austrijski kulturni forum, u partnerstvu sa Delegacijom Evropske unije u Srbiji.

Manifestaciju je otvorio šef misije Saveta Evrope u Beogradu Tobias Flesenkemper, obraćajući se publici na srpskom, engleskom, francuskom i nemačkom jeziku. Ovom prilikom ukazao je na značaj učenja različitih jezika u Evropi kao izuzetno važan segment usvajanja multikulturalnosti na našem kontinentu i svuda u svetu.

Učenici IV-1 i IV-3 predstavljali su OOŠ „Vladislav Ribnikar" i Francuski institut uz pesmu „Kad si srećan" koju su pevali na engleskom, francuskom, španskom , italijanskom, nemačkom i srpskom jeziku. Takođe, imali su priliku da čuju moderne i tradicionalne pesme na drugim stranim jezicima i pogledaju njihove folklorne nastupe. Mali školski hor pripremala je profesor francuskog jezika Ana Popov.