Pažljivkova pravila u saobraćaju za prvake

Učenici prvog razreda prisustvovali su saobraćajno-edukativnom času o pravilima ponašanja dece u saobraćaju. Tom prilikom, svi prvaci dobili su priručnik „Pažljivkova pravila u saobraćaju”, koji je izdala Agencija za bezbednost saobraćaja. Času su prisustvovali i predstavnici Uprave saobraćajne policije i Policijske stanice Vračar.

Cilj predavanja jeste da se deca obuče da budu bezbedni učesnici u saobraćaju kao pešaci, putnici i biciklisti. Veoma je važno da deca u ranom osnovnoškolskom uzrastu steknu dovoljan nivo znanja i pozitivnih stavova kako bi bila bezbedniji u saobraćaju. Usmeravanje dece na bezbedno ponašanje u saobraćaju je veoma značajan korak ka poboljšanju stanja bezbednosti u saobraćaju u Republici Srbiji, a kampanja „Pažljivko“ koju sprovodi Agencija za bezbednost saobraćaja pored najmlađe populacije, usmerena je i ka roditeljima, nastavnicima i ostalim učesnicima u saobraćaju.