Druženje sa kompozitorom, dirigentom i violinistom

U petak 29.11. gost naše škole bio je Angel Hernández Lovera, kompozitor i dirigent sa vrlo uspešnom karijerom koja je započela u njegovoj rodnoj Venecueli, kolevci El sisteme. U jednočasovnom druženju sa učenicima petog i šestog razreda, približio im je značaj specifičnog muzičkog pokreta El sistema koja je zasnovana je na grupnom učenju muzike u okviru orkestara i horova koji predstavljaju savršenu repliku harmoničnog društva u malom. U stimulativnoj i kreativnoj sredini deca uče osnove, gde pored svojih sviračkih veština, razvijaju i emocionalne i socijalne kao što su: timski rad, vršnjačko podučavanje, empatija, odgovornost, inicijativa.... Zahvaljujemo se Dijani Opačić i Music Art Project tim koji su nam omogućili susret sa ovim sjajnim mladim umetnikom.