Vesti i obaveštenja

03Dec2017

Takmičenje ‘Dabar’

Na međunarodnom takmičenju iz računarske i informatičke pismenosti za učenike osnovnih i srednjih škola, koje je prvi put organizovano u našoj zemlji, učestvovali su učenici 5/6, 8/5 i 8/6.

Cilj ovog takmičenja je povećanje interesovanja učenika za računarstvo i informatiku, odnosno širenje svesti da osim što je računar sredstvo za komunikaciju, pretraživanje interneta, obradu teksta, slušanje muzike i gledanje filmova, istovremeno je i neiscrpan izvor zanimljivih logičkih problema, zbog čega rad na računaru nikada nije dosadan. Učenike je pripremao nastavnik Đura Pađan.

U kategoriji Dabarčić, od ukupno 14.125 učenika petog i šestog razreda, koliko je učestvovalo u ovoj kategoriji, učenici 5/6 ostvarili su sledeće rezultate:

10. mesto Jelena Golubović
16. mesto Emilija Stojković
122. mesto Pavle Šimpraga

U kategoriji Mladi Dabar od ukupno 9.892 učenika sedmog i osmog razreda, koliko je učestvovalo u ovoj kategoriji, učenici naše škole postigli su sledeće rezultate:

71. mesto Jovana Doumenc 8/5
89. mesto Luka Barović 8/6
102. mesto Vasilis Haimanis 8/5
120. mesto Luka Naumovski 8/5

Čestitamo i želimo im uspeh na Republičkom takmičenju na koje su se plasirali!

« Povratak na vesti