Vesti i obaveštenja

04Mar2019

Obaveštenje za roditelje - Besplatni udžbenici

Pravo na besplatne udžbenike u Projektu „Nabavka udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih škole“ ostvaruju sledeće kategorije:

• Učenici iz socijalno/materijalno ugroženih porodica, primaoci socijalne pomoći
  • Učenici sa smetnjama u razvoju i invaliditetom (koji nastavu prate po individualno-obrazovnom planu)
  • Učenici osnovne škole koji su u porodici treće i svako naredno rođeno dete koje je u sistemu školovanja

Roditelji čije dete ispunjava jedan od uslova dostavljaju školi sledeće dokaze:

• Za učenike iz socijalno/materijalno ugroženih porodica, primaoci socijalne pomoći, rešenje kojim se utvrđuje pravo na ostvarivanje socijalne materijalne novčane pomoći
  • Za učenike osnovne škole koji su u porodici treće i svako naredno rođeno dete koje je u sistemu školovanja, potvrdu obrazovno-vaspitne ustanove o svojstvu učenika odnosno studenta za svako dete (za decu koja su u svojstvu učenika u osnovnoj školi kod koje se aplicira, ne podnosi se potvrda)

Dokazi se dostavljaju u sekretarijat škole svakog radnog dana od 8 do 15 sati, a utorkom i četvrtkom od 17 do 18:30. Rok za dostavu dokaza je 13. mart 2019.godine

« Povratak na vesti