Radionica o reciklaži opasnog otpada

Učenici šestog i sedmog razreda naše škole učestvovali su u projektu „Povećanje stope reciklaže za baterije i sijalice u Republici Srbiji“koji Mensa Srbije sprovodi u saradnji sa Naledom i GIZ ORF-om. U pitanju je ekološki, društveno odgovoran projekat, koji ima za cilj da unapredi svest građana, a naročito mladih, o važnosti recikliranja opasnog otpada, kao što su baterije i sijalice, odnosno da kroz vrlo očigledne primere iz okruženja podigne nivo ekološke sveti i odgovornosti svakog pojedinca, uključujući i decu. U ponedeljak, 23.maja, tročlane ekipe svih odeljenja šestog i sedmog razreda učestvovale su u interaktivnoj radionici koja je završena kvizom na teme o kojima su razgovarali, novo naučili, ali i pokazali da u velikoj meri vladaju ekološkim znanjima i navikama. Pobednik kviza bila je ekipa odeljenja 7/1 koju su činili Anđela Borović, Đorđe Branković i Kosta Jovanović. Drugoplasirana je ekipa odeljenja 7/2 Hana Adrović, Natalija Janjić i Paulina Jeličić, dok je treće mesto zauzela ekipa 6/2 koja zaslučuje posebnu pohvalu jer su Smiljka Vesković i Mara Anđelković nastupale bez trećeg člana koji je izostao sa takmičenja. Voditelji radionice imali su samo reči hvale za sve učesnike čiju je povremenu bučnost anulirala njihova posvećenost i maksimalna uključenost u temu! Zahvaljujemo se Mensi Srbije zahvaljujući kojoj smo imali zadovoljstvo da u ovom projektu učestvujemo!