Probni završni ispit

Informacije za učenike – probni završni ispit

Probni završni ispit realizovaće se 9 i 10.aprila u školi.Probni završni ispit je obavezan za sve učenike. Učenici se po dolasku u školu javljaju odeljenjskim starešinama od kojih će dobiti dalja uputstva. Probni završni ispit održaće se u učionicama u koje učenici ulaze najkasnije 15 minuta pre početka izrade testa. Oba dana učenici sede na istim mestima u klupi koja je obeležena rednim brojem sa jedinstvenog spiska učenika napravljenog po azbučnom redu cele generacije. Raspored učenika po učionicima biće im dostavljen preko odeljenjskih starešina pre probnog završnog ispita kako bi se izbeglo duže zadržavanje učenika na školskom ulazu u većim grupama. Pre ulaska u učionice učenici ostavljaju sve lične stvari, osim propisanog pribora, na predviđeno mesto i preuzimaju ih po okončanju ispita.

• u petak 9.4. realizovaće se probni završni ispit iz matematike sa početkom u 13 časova. Učenici dolaze u školu u 12:30, sa sobom nose pribor za matematiku (grafitna olovka, gumica, hemijska koja piše plavo, trougao, šestar i lenjir) i đačke knjižice ukoliko ih već nisu predali od.starešinama;
  • u subotu 10.4. realizovaće se probni završni ispit iz srpskog jezika sa početkom u 9 sati i kombinovani test sa početkom u 11:30. Učenici dolaze u školu u 8:30 i sa sobom nose pribor za izradu ovih testova ( grafitna olovka, gumica i hemijska koja piše plavo). U pauzi između dva testa neće biti dozvoljeno napuštanje škole zbog čega je potrebno da učenici sa sobom ponesu užinu;.
  • izrada sva tri testa traje 120 minuta, a učenici ne smeju napuštati prostoriju polaganja pre isteka vremena od 45 minuta;
  • u učionicama će dežurati nastavnici škole koji su obavezni da poštuju sve procedure polaganja završnog ispita (kontrola da učenici unose u učionicu samo propisani pribor, da poštuju pravila ponašanja i dinamiku realizacije ispita);
  • sve vreme boravka u školi učenici su, kao i svi zaposleni, obavezni da nose zaštitne maske i poštuju propisane preventivne mere;

Testovi sa probnog završnog ispita pregledaju se u školi, a rezultati služe za samoprocenu učenika i planiranje daljih pripremnih aktivnosti za završni ispit. Rezultati probnog završnog ispita dostupni su svakom pojedinačnom učeniku i njegovom roditelju, ali se javno ne objavljuju. Rezultati probnog završnog ispita biće dostupni najkasnije u petak 16.aprila.

KALENDAR AKTIVNOSTI

Dopis direktoru OŠ