Vesti i obaveštenja

11Jun2022

Nedelja male mature na PMF-u

U periodu od 13. do 17. juna 2022. godine svi učenici osnovnih škola širom Srbije moći će da učestvuju u „Nedelji male mature na PMF-u“, odnosno da pohađaju besplatne pripreme za malu maturu i to iz: matematike, fizike, hemije, biologije i geografije. Pripreme će se održavati onlajn, preko platforme koja omogućava istovremeno učešće i do 10.000 učenika. Ove časove će držati iskusni profesori sa Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu. Učenici neće biti samo pasivni posmatrači, nego aktivni učesnici ovih časova – moći će u realnom vremenu da rešavaju zadatake i postavljavaju pitanja predavačima. Svi časovi će biti snimljeni i učenici će moći i odloženo da ih pogledaju.
Učenici, odnosno njihovi roditelji samo treba da se besplatno registruju na portalu na kojem će biti postavljeni linkovi za časove, snimci tih časova, kao i ostali korisni materijali (edumoodle.pmf.uns.ac.rs).
Svakog dana tokom „Nedelje male mature na PMF-u“, učenici će slušati pripremu za malu maturu iz po jednog predmeta i to:
ponedeljak, 13.6.2022. od 11 časova – fizika;
utorak, 14.6.2022. od 11 časova – matematika;
sreda, 15.6.2022. od 11 časova – hemija;
četvrtak, 16.6.2022. od 11 časova – biologija;
petak, 17.6.2022. od 11 časova – geografija.
PMF u Novom Sadu je prošle godine organizovao po prvi put pripreme za malu maturu iz matematike, na kojima je učestvovalo nekoliko hiljada osnovaca. Pozitivna iskustva i reakcije učenika su nam i bili osnovni motiv da i ove godine držimo ove pripreme i to iz svih oblasti koje se izučavaju na našem fakultetu. Na taj način želimo da pomognemo osnovcima da što bolje polože malu maturu i upišu željene škole.
Pogledajte na linku i prijavite se https://www.pmf.uns.ac.rs/2022/05/31/besplatne-pripreme-za-malu-maturu-za-sve-ucenike-u-srbiji/?fbclid=IwAR2xAWbYInYXhQxfFbiWTOrbM-5jap_-1GtOGfXDnpC9yziiA_jTMN408qc

« Povratak na vesti