Škola danas

Ove školske godine ponosno ime Ribnikaraca nosi 1069 učenika raspoređenih u 41-om odeljenju od prvog do osmog razreda. Školska zgrada, u obliku ćiriličnog slova P, ima 20 učionica za mlađe razrede i produženi boravak, kabinete za sve nastavne predmete u drugom ciklusu, dva informatička kabineta, dve fiskulturne sale, gimnastičku salu, svečanu salu, biblioteku sa čitaonicom, dokumentaciono-informacioni centar za francuski jezik, kao i dve zbornice za nastavnike, kancelarije direktora, pomoćnika, psihologa i pedagoga, logopeda, pravne i finansijske službe, prostoriju za prijem studenata koji obavljaju metodičku praksu iz brojnih nastavnih predmeta. Zahvaljujući projektu Razvionica u kojem smo učestvovali tokom šk. 2013/14 i 2014/15. godine, škola je opremljena najsavremenijim nastavnim sredstvima. Donacijama roditelja učionice mlađih razreda opremljene su interaktivnim tablama. GO Vračar svake godine dodeljuje laptop računare, popularne “Vračunare” svim učenicima trećeg razreda. Sve učionice i kabineti pokrivene su internet konekcijom što omogućava korišćenje IKT u nastavi, ali i vođenje pedagoške evidencije – od ove školske godine primenjujemo samo e-dnevnik! Škola je član asocijacije Label FrancEducation – zajednice dvojezičnih škola izuzernosti o čemu svedoči tabla na glavnom školskom ulazu koju su otkrili Njena ekselencija ambasador Francuske gđa Kristin Moro i tročlana delegacija Francuskog parlamenta juna 2015. godine. Unutar škole je dvorište na dva nivoa, povezano stepeništem, sa uređenim sportskim terenima za košarku, odbojku i mali fudbal. Dvorište je oplemenjeno sa šest stabala koja nas podsećaju na školu iz 19. veka kada je ovo drveće ovde zasađeno. U dvorištu je aprila 2015. zasađeno novo drvo koje su nam poklonili i lično zasadili Tomas Bah, predsednik Međunarodnog olimpijskog komiteta i Vlade Divac tadašnji predsednik Olimpijskog komiteta Srbije. Školu obezbeđuju profesionalna lica, na oba ulaza, angažovana i finansirana od strane roditelja, odlukom Saveta roditelja. Škola je pokrivena i video nadzorom koji osim nas prati i policijska stanica Vračar čime je podignuta bezbednost dece i zaposlenih.
Posebni programi i projekti u okviru naše škole tokom šk.2018/19.godine:

• Intenzivna nastava francuskog jezika (6 časova nedeljno od prvog do osmog razreda);
  • Dvojezična nastava za učenike 7. i 8. razreda (nastava matematike, likovne kulture, biologije i tehničkog i informatičkog obrazovanja izvodi se na francuskom jeziku);
  • Projekat „Podrška razvoju ljudskog kapitala – škola vežbaonica za nastavničke fakultete“;
  • Projekat UNICEF-a „Škola bez nasilja“;
  • Projekat „Ua nepravda“;
  • Projekat prevencije zloupotrebe psihoaktivnih supstanci
  • Projekat Pokrenimo našu decu
  • Projekat osnaživanja porodice I mladih
  • Program Osnovi bezbednosti dece
  • Produženi dnevni boravak za učenike od prvog do četvrtog razreda;
  • Sekcija Lego robotike
  • Projekat Bitka za znanje – KODigranje
  • Novinarska, dramska, recitatorska, modelarske, saobraćajna sekcija, kao I sekcije košarke, fudbala I stonog tenisa
  • Fakultativna nastava kineskog jezika;
  • Besplatni treninzi košarke za devojčice – Pokret Marina Maljković;
  • Besplatni treninzi košarke za dečake;
  • Besplatni treninzi odbojke za devojčice;
  • Besplatni treninzi tekvondoa;
  • Keramičarska radionica za učenike mlađih razreda koje vode đačke majke;
  • Tradicionalno organizovanje Kermesa.