Škola danas

Ove školske godine imamo ukupno 43 odeljenja i 1022 učenika.

Školska zgrada, u obliku ćiriličnog slova P, ima dva sprata, 16 učionica za mlađe razrede i produženi boravak, kabinete za sve nastavne predmete u drugom ciklusu, dva informatička kabineta, dve fiskulturne sale, gimnastičku salu, svečanu salu, biblioteku sa čitaonicom, dokumentaciono-informacioni centar za francuski jezik, kao i dve zbornice za nastavnike, kancelarije direktora, pomoćnika, psihologa i pedagoga, logopeda, pravne i finansijske službe, prostoriju za prijem studenata koji obavljaju metodičku praksu iz brojnih nastavnih predmeta. Zahvaljujući projektu Razvionica u kojem smo učestvovali tokom šk. 2013/14 i 2014/15. godine, škola je opremljena najsavremenijim nastavnim sredstvima. Donacijama roditelja većina učionica mlađih razreda opremljene su interaktivnim tablama. GO Vračar svake godine dodeljuje laptop racunare, popularne “Vračunare” svim učenicima trećeg razreda. Sve učionice i kabineti pokrivene su internet konekcijom što omogućava korišćenje IKT u nastavi.

Naš moto je „Education is not the filling of a pail, but the lighting of a fire.“ („Obrazovanje nije punjenje kofe, već paljenje vatre“Vilijam Batler Jejts)

Škola je član asocijacije Label FrancEducation – zajednice dvojezičnih škola izuzernosti o čemu svedoči tabla na glavnom školskom ulazu koju su otkrili Njena ekselencija ambasador Francuske gđa Kristin Moro i tročlana delegacija Francuskog parlamenta juna 2015. godine.

Unutar škole je dvorište na dva nivoa, povezano stepeništem, sa uređenim sportskim terenima za košarku, odbojku i mali fudbal. Dvorište je oplemenjeno sa šest kestenova koji nas podsećaju na školu iz 19. veka kada je ovo drveće ovde zasađeno. U dvorištu je aprila 2015. zasađeno novo drvo koje su nam poklonili i lično zasadili Tomas Bah, predsednik Međunarodnog olimpijskog komiteta i Vlade Divac predsednik Olimpijskog komiteta Srbije.

Školu obezbeđuju profesionalna lica, na oba ulaza, angažovana i finansirana od strane roditelja, odlukom Saveta roditelja. Škola je pokrivena i video nadzorom koji osim nas prati i policijska stanica Vračar čime je podignuta bezbednost dece i zaposlenih.

Posebni programi u okviru naše škole:

• Intenzivna nastava francuskog jezika (6 časova nedeljno od prvog do osmog razreda);
  • Dvojezična nastava za učenike 7. i 8. razreda (nastava matematike, hemije, biologije i tehničkog i informatičkog obrazovanja izvodi se na francuskom jeziku);
  • Projekat „Semantis 2 - Interlangues“;
  • Projekat „Podrška razvoju ljudskog kapitala – škola vežbaonica za nastavničke fakultete“;
  • Projekat UNICEF-a „Škola bez nasilja“;
  • Projekat „Ua nepravda“;
  • Produženi dnevni boravak za učenike od prvog do četvrtog razreda;
  • Sekcija Lego robotike
  • Fakultativna nastava kineskog jezika;
  • Besplatni treninzi tekvondoa;
  • Brojne sportske aktivnosti;
  • Eli klub (engleski jezik);
  • Tradicionalno organizovanje Kermesa.