Učenicima naše škole nudimo razne mogućnosti bavljenja sportom:

• Košarka
  • Odbojka
  • Fudbal
  • Rukomet
  • Karate
  • Redovno učestvovanje na Beogradskom maratonu (2005. za osvojeno 1. mesto u "Trci zadovoljstva" - na osnovu kriterijuma školi je dodeljen namenski novčani iznos od 50.000 dinara za kupovinu kompjutera za potrebe stručnog veća nastavnika fizičkog vaspitanja)

U ovim sportovima, učenici zajedno sa nastavnicima koji ih pripremaju postižu odlične rezultate. Tako smo ove godine osvojili tri prva mesta na opštinskom takmičenju:

• Mali Fudbal (Devojčice 4. razred, 5. i 6. razred)
  • Odbojka (Devojčice 7. i 8. razred)
  • Rukomet (Devojčice 5. i 6. razred)
  • Košarka (Dečaci 7. i 8. razred)

Učenici naše škole nižu uspehe i u vannastavnim aktivnostima iz oblasti sporta:

• Šah
  • Ritmička gimnastika
  • Vaterpolo
  • Karate
  • Džudo
  • Hokej
  • Veslanje
  • Umetničko klizanje
  • Badminton
  • Jedrenje
  • Skokovi u vodu
  • Atletika
  • Tenis
  • Klizanje
  • Skijanje

Rezultati govore da smo škola sa najviše sportista. Smatramo da učenici, baveći se sportom, najbolje uče kako se dobija ili kako se gubi, a to su najvažnije lekcije o životu. Tako se otvara najlepši rečnik mladosti i osim zdravlja, stvaraju osobine velikih ljudi kao što su istrajnost, disciplina, samodisciplina, prijateljstvo, lepota, igra, ljubav...