Посета предшколаца из вртића „Бисер“

Ученици наше  школе  били су домаћини предшколцима из вртића ,,Бисер“. Током њихове посете, малишани су уживали у разноврсним активностима. Почели су са штафетним играма, развијајући тимски дух и моторичке вештине.
Настављено је слушањем песама, уносећи посебну атмосферу у школске просторије. Посебан део посете био је посвећен традицији школе, где су малишани имали прилику да учествују у филовању палачинки поводом Дана палачинки у Француској.
Кроз креативне радионице, деца су се бавила бојењем логоа школе и бојењем српске и француске заставе, истражујући симболе и вредности које представљају.
Учили су о биљном и животињском свету мочвара, поводом Међународног дана мочварних станишта, проширујући своја знања о природи и екологији и открили да се једна мочвара налази на територији Београда, а то је Бељарица. Предшколци су однели макету мочваре коју су за њих направили четвртаци, као и становнике мочваре које су заједно бојили. Предшколци су нама на поклон донели велику слику Вука Караџића.
Ова посета није само пружила забаву и едукацију, већ је и јачала везе између најмлађих чланова вртића ,,Бисер“  и наше школе, стварајући лепе успомене и подстичући међусобно разумевање.

Vrtic Biser 1
Vrtic Biser 2