У сусрет летњим Олимпијским и Параолимпијским играма у Паризу

У сусрет летњим Олимпијским и Параолимпијским играма у Паризу 2024. године, амбасаде Републике Француске широм света, организовале су разноврсне спортске догађаје и пренос Штафете која би ускоро требало да стигне у Париз. На позив Француске амбасаде у Србији, у овој симболичној спортској манифестацији, одржаној 14.03.2024. године, учествовали су ученици Француске школе у Београду и ученици наше школе. По двадесет пет ученика из обе школе, подељени у екипе од 5 чланова, трчали су трасом око споменика Француској на Калемегдану. Нашу школу су представљали ученици двојезичних одељења 8/1 и 8/2 и освојили сребрну медељу. Након занимљивог спортског догађаја, амбасадор Републике Француске, господин Пјер Кошар, угостио је све учеснике у својој резиденцији. Овом изузетно лепом и пријатном догађају, присуствовали су и в.д. директора наше школе, Љубомир Пјевовић који је такође оптрчао почасни круг, као и наставнице француског језика, Маја Пуача-Божић, Анка Топаловић-Радман и Марија Нешић.

U-susret-Olimpijskim-igrama 1
U-susret-Olimpijskim-igrama 2