Резултати литерарно-ликовног конкурса „Кад порастем бићу…“

Данас обележавамо Међународни дан дечје књиге. Када су Алберта Ајнштајна упитали како учинити децу паметнијом, он је одговорио: „Ако желите да вам деца буду паметна, читајте им бајке. Ако хоћете да буду још паметнија, читајте им још више бајки“. Неке од најлепших бајки на свету написао је Ханс Кристијан Андерсен и зато је баш његов рођендан, 2. април, изабран за празник дечје књижевности.

У сусрет овом празнику, Библиотека града Београда и њен огранак „Чика Јова Змај“, расписали су наградни литерарно-ликоввни конкурс „Кад порастем бићу…“, намењен ученицима основних школа, из Београда, Србије и дијаспоре.
Наше, Миа Бенуси и Касја Павличек 5/4, добитнице су специјалне награде за учешће на овом конкурсу.
Оне су у пратњи наставнице српског језика, Сање Терић, присуствовале додели награда у библиотеци „Чика Јова Змај“.
Честитамо!

Kad porastem bicu...1