Спортске игре младих

Спортске игре младих основане су 1996. године и до сада је у играма учествовало више од 2,7 милиона деце и младих. У фокусу игара је промоција спорта, здравог начина живота и фер-плеја. Млади се на играма такмиче у десет спортских дисциплина: фудбал, кошарка, одбојка, одбојка на песку, „између две ватре“, трка на 60 метара, тенис, рукомет, шах и стони тенис.
Спортске игре младих отворене су у петак, 24. маја 2024, на Тргу републике. На финалним такмичењима у Београду учествовало је око 1200 учесника, који су се борили за пласман у регионални ниво такмичења, а које се одржава 11. јуна у Пожаревцу.
Ученици одељења 2/1 и 2/3 су се данас, у дисциплини „Између две ватре“, пласирали на регионални ниво такмичења.
На регионални ниво такмичења, у дисциплини Трка на 60 метара, пласирали су се Ђурђа Карић и Виктор Томић из 2/1.
Ученици су били у пратњи учитељица, Нине Радић и Биљане Вукомановић.

Екипа ученика из одељења 4/1, 4/2, 4/3 и 4/4, у дисциплини Фудбал, освојила је друго место.
Ученици су били у пратњи учитеља, Ненада Милошевића и Даворина Ивковића.

Екипа ученика шестог, седмог и осмог разреда, у дисциплини Фудбал, освојила је друго место.
Ученици су били у пратњи наставника физичког и здравственог васпитања, Слађана Бурмазовића.

Браво! Честитамо!

sportske igre2
sportske-igre-mladih-1
sportske igre mladih3