Посета високе делегације Републике Француске нашој школи

Господин Бруно Валери, директор сектора за развој француског језика у свету (AEFE- agence pour l’enseignement de français à l’étranger) при Министарству спољних послова Републике Француске, у пратњи господина Станисласа Пјереа, директора Француског института у Србији и господина Тибоа Ајуна, аташеа за француски језик у Србији посетили су нашу школу у петак, 24. маја 2024. године. Циљ посете је био развој сарадње  наше школе са француским институцијама ради очувања и унапређења интензивне наставе француског језика као и двојезичне наставе у нашој школи. Осим разговора са в.д. директора школе, гдином Љубомиром Пјевовићем, гости су се сусрели и са неколико наставника француског језика, неколико наставника нејезичних дисциплина који предају у двојезичној настави као и са ученицима наше школе: ученицима двојезичних одељења седмог разреда и ученицима одељења 1/3 – најмлађим  Рибникарцима који су оставили посебан утисак на наше госте.