Плес на часовима физичког и здравственог васпитања

У нашој школи на часовима физичког и здравственог васпитања, по плану и програму ради се плес. Зашто плес? Плес позитивно утиче како на тело, тако и на дух и ум. Као и у осталим спортовима, плесом се физички постиже боље држање тела, равнотежа, кординација покрета,  бољи тонус мишића, побољшава се циркулација и поспешује рад кардиоваскуларног система.
Плес је у свету па и код нас веома популарна и распрострањена врста уметности. Плес код нас има друштвени карактер одавнина, у смислу дружења и социјализације , па је и остао део српског фолклора који и данас требамо да одржавамо.
У школи радимо 3 различита кола (Моравац, Ужичко коло, Влашко коло) као и стандардни плес Енглески валцер (Спори валцер).