Републичко такмичење из енглеског језика – резултати

Републичко такмичење из енглеског језика одржано је у недељу, 7.4.2024. године на Филолошком факултету у Београду. За ученике осмог разреда такмичење је започело у 10 часова, а за ученике седмог разреда у 13 часова. Наставнице Ђурђа Станковић и Марија Поповић учествовале су у реализацији такмичења у својству дежурних наставника током израде тестова.

Ученици седмог разреда остварили су следеће резултате у категорији други страни језик – општа категорија:

Прво место
Милица Николић 7/6 (38 поена)

Друго место
Милица Миловановић 7/4 (35 поена)
Дамњан Савић 7/6 (34 поена)
Ана Стојић 7/б (33 поена)
Бранка Ћирковић 7/б (33 поена)

Треће место
Мира Барјактар 7/5 (31 поен)
Милица Стојановић 7/3 (31 поен)
Теона Мајкић 7/б (30 поена)

Ученици седмог разреда остварили су следеће резултате у категорији други страни језик – специјална категорија:

Треће место
Алекса Жунић 7/б (33 поена)

Пето место
Теодора Калаба 7/а (похвала)

Следећи ученици осмог разреда учествовали су на републичком такмичењу:
Милица Гаковић 8/1, Видак Недељковић 8/2, Лазара Величковић 8/2, Василије Витас 8/2, Вида Тодоровић 8/2, Вељко Милошевић 8/2, Искра Глигоријевић 8/3, Илија Недељковић 8/3, Хана Стојковић 8/3, Смиљка Весковић 8/4, Николина Дукић 8/5 и Миона Терић 8/6.

Честитамо свим ученицима и њиховим наставницама, Ђурђи Станковић и Марији Поповић на оствареним резултатима!