Праисторија на територији Србије

Након што смо научили шта су историјски извори, где се чувају и због чега су важни,  открили да су на територији Србије пронађене јединствене праисторијске културе Лепенског Вира, Старчева и Винче, одлучили смо да посетимо Народни музеј. Кроз сталну поставку посвећену праисторији, а уз стручно вођење археолога Андреја Старовића и сјајног домаћина Душана Радовановића (ученичког тате), обновили смо и утврдили већ научено, али и сазнали неке нове занимљиве податке. Колико је забавно било у Музеју нека вам покажу фотографије које следе.

praistorija-na-teritoriji-Srbije1
praistorija-na-teritoriji-Srbije2
praistorija-na-teritoriji-Srbije3
praistorija-na-teritoriji-Srbije4
praistorija-na-teritoriji-Srbije5
praistorija-na-teritoriji-Srbije6

Затим смо, како бисмо заокружили читав процес, отишли у атеље Лазара Ранчића (такође ученичког тате) где смо се бавили вајањем скулптура из Лепенског Вира и Винче и кроз практичан рад применили научено о овим праисторијским културама. Колико смо били успешни у томе рећи ће вам фотографије које делимо са вама.

atelje lazara rancica1
atelje lazara rancica2